Žaidžiame ūkį

Žemės ūkisKai televizijos ekranai mirga marga nuo visokiausių keistų projektų ir žaidimų, mes sugalvojome kažką tokio pasidaryti patys pas save. Pasirodo, labai ypatingų sąlygų tam ir nereikia. Nuvažiavome pas dėdę į kaimą, kur yra ir krautuvai, ir traktoriai, ir kiaulių, karvių ferma, ir gyvulininkystė, ir žemės ūkis. Čia ir pradėsime šį žaidimą su mūsų žaidėjo Tomu, kuris mielai pasidalins savo įspūdžiais.

Buvo kitaip, nei įsivaizdavo

Pirmąją dieną ūkininko kailyje pabuvęs Tomas sako, kad viskas tikrai buvo kiek kitaip, nei jis tikėjosi. „Miesto žmogui taip atrodo, kad jis yra visa galva aukščiau už agrokultūrose esančius žmones. Juk tie, kas augina maistą atrodo, yra žemiausia grandis. Dėl to net ir žodis „kaimietis“ tarp miesto žmonių dažnai turi neigiamą atspalvį, neva, tai ne žodis, nurodantis žmogaus gyvenamąją vietą, o veikiau jo mentalitetą. Tarsi tas, kuris iš kaimo, iš karto turi žemesnį intelektą, ir tik „apie karves ir mėšlą“ kažką supranta. Žinoma, kad mąstymo skirtumai yra, bet pabuvęs kaime supratau, kad ūkio žmonės niekuo neatsilieka nuo bendro gyvenimo (kai yra internetas, gali gauti per jį ir kultūrą, ir žinias, ir naujoves), tik dar papildomai moka iš tiesų kažką gero nuveikti gyvenime.

Taigi, pirmiausiai man labai patiko, kad gavau pavairuoti techniką. Supratau, kad ji tikrai yra sudėtinga, net ir tas pats krautuvas ne taip lengvai valdosi. Bet kai jau supranti, kaip valdyti, tai gali pagauti azartą, tai yra tikrai smagu. Gavau ir su traktoriumi pasivažinėti. Dar lankiausi ir kiaulių, karvių ūkiuose. Man atrodo, karvę buvau matęs iš taip arti tik kai buvau penkerių, o lietęs apskritai niekada nebuvau. Dabar smagu ir įdomu žinoti, kaip iš tiesų iki mūsų ateina tai, ką valgome“, – sako Tomas.

Suprato, kad kaimas yra modernus

Vyras dar kartą pabrėžia, kad šis netikras realybės šou sulaužė jo stereotipus apie kaimo atsilikimą ir nemodernumą. „Man buvo labai malonu susipažinti su šiais už mane daug daugiau visko suprantančiais žmonėmis. Tai tikrai pasirodė įdomu. Pasirodo, kiekvienoje ūkio srityje čia yra pritaikyti patys moderniausi sprendimai, visa technika, visas transportas – viskas ūkiui ir verslui yra subalansuota. Aš pats kartais dar namuose skalbiu rankomis arba šildausi maistą ant keptuvės, o ne mikrobangų krosnelėje. Nors tai nėra efektyvu. Į modernų ūkį reikėtų žvelgti kaip į vietą, kurioje tikrai viskas labai modernu, ir kiekvienas žingsnis neleidžia sau jokio neefektyvumo“, – šypsosi Tomas.

Orinta

Orinta paskelbė 119 publikacijas

Įrašų navigacija


Parašykite komentarą

Jūsų el. pašto adresas nebus skelbiamas. Privalomi laukeliai pažymėti simboliu *

Jūs galite naudoti šiuos HTML tag'us:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>