Technika, reikalinga filmo statymui

Nuo ko pradėti statyti savo filmą? Kas svarbiau: gera vaizdo kamera, geras operatorius ar įdomus filmo siužetas? Tie, kas ateityje tampa gerais ir pripažintais režisieriais, paprastai jau jaunų dienų metu išbando įvairias filmavimo technikas ir filmus gali filmuoti net ir prie namo kampo prikabinta stebėjimo kamera, užtikrinančia namų saugą. Kiek svarbi technika, norint tapti meninių filmų kūrėju?

Vaizdo kamera

PyramidSakoma, kad blogam šokėjui ir puantai trukdo, todėl galima sakyti, kad profesionaliam filmų kūrėjui nėra būtina turėti brangiausia vaizdo kamera. Tačiau, gerai pagalvojus, negali įsivaizduoti gero režisieriaus, mokančio filmuoti tik mobiliuoju telefonu. Normalūs kūrėjai dažniausiai žino puikiai, kaip veikia kokia filmavimo technika, yra susipažinę bent jau su pagrindais, o dažniausiai – dar ir bandę daug įvairių metodų filmuojant su kameromis. Jeigu ir pasirenkamas filmavimo būdas su išmaniuoju telefonu, tai tik todėl, kad to reikalauja pati filmo idėja. Visgi, svarbiau yra pats siužetas, tačiau daug ką reiškia ir visų komponentų dermė: garso, vaizdo, idėjos, vaidybos.

Apšvietimas

Dar viena techninė dalis, reikalinga filmuojant filmą, yra apšvietimas. Jeigu bus vaizdas, jeigu bus filmuojama, apšvietimas taip pat bus privaloma dalis. Be jos net neplanuokite, kad galėsite filmuoti tokį filmą, kokio norite. Kadangi apšvietimas visada bus tai, kas leis iškart paryškinti kažkuriuos kadrus, valdyti žiūrovo dėmesį. Jeigu ekrane matysite nufilmuotą naktį ir tamsoje viena vieta bus apšviesta, jūs natūraliai kreipsite dėmesį būtent į ją. Jeigu bus apšviestos dvi vietos, tačiau viena bus šilta šviesa, o kita šalta, vėlgi, pirmiausiai žiūrėsite į šiltą šviesą, o šalta šviesa jus domins antroje vietoje. Tai mūsų prigimtinės savybės, ir pagal jas atitinkamai apšvietėjas reguliuos ir filmavimui reikalingą apšvietimą.

Kompiuteris

Galiausiai, iš privalomos technikos filmo kūrimui taip pat bus būtinas ir kompiuteris. Tai daiktas, kuris bus reikalingas visos medžiagos susisteminimui. Kompiuterio reikės gero, su juo bus atliekamas ir montažas. Profesionalumas pasireikš tada, jeigu su medžiaga dirbs tikras meistras, mokantis ją tinkamai suvaldyti.

Orinta

Orinta paskelbė 121 publikacijas

Įrašų navigacija


Parašykite komentarą

Jūsų el. pašto adresas nebus skelbiamas. Privalomi laukeliai pažymėti simboliu *

Jūs galite naudoti šiuos HTML tag'us:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>