Šiuolaikinis interjero stilius – pagrindinės kryptys

Šiandien faktiškai neįmanoma kalbėti apie šiuolaikinį interjero stilių siauraja prasme. Šiuolaikinio stiliaus sąvoka aprėpia daugelį interjero dizaino krypčių, kurioms būdingi panašūs bruožai, tokie kaip sprendimų paprastumas, nereikalingų detalių atsisakymas ir nedidelis baldų kiekis.

Skirtumai tarp šiuolaikinių interjero rūšių dažnai yra vos pastebimi, tačiau kiekviena jų taip pat turi ir išskirtinesnių atributų, dėl kurių mes nesunkiai ją atpažįstame. Aptarsime detaliau kiekvieną iš jų.

Interjeras

Minimalizmas

Galima teigti, kad minimalizmas – tai miesto stilius. Jis puikiai atitinka miestietiško būsto – nedidelio buto arba namo filosofiją.

Pagrindinis minimalizmo bruožas – paprastumas ir apšvietimo gausa.

Įgyvendinti šio stiliaus idėjas labai paprasta: pageidaujama, kad pagrindinėje namų, nesvarbu buto ar namo, erdvėje nebūtų pertvarų, tai yra virtuvė su svetaine formuotų vientisą interjerinę zoną.

Kitos namų erdvės, tokios kaip miegamasis arba darbo kambarys yra atskirtos į atskirus kambarius.

Baldai minimalistiniame stiliuje

Pagrindinis reikalavimas keliamas minimalistinio stiliaus baldams – universalumas ir daugiafunkciškumas. Tai pasireiškia ne vien papildomos vietos daiktams susidėti sukurime, bet tiesiog bendrame komforte, kurį šie baldai sugeba suteikti.

Baldų formos ir linijos itin paprastos, ir tiesios. Daugelis modelių yra sumaniai transformuojami: net ir nedideli valgomojo stalai su išskleidimo mechanizmu gali sutalpinti iki 10-12 žmonių, o minkšti baldai dažniausiai komplektuojami su miegojimo funkcija.

Vieni populiariausi modernių baldų gamintojų – italų kompanijos – www.aildesign.lt

Modernūs baldai

Apšvietimo ypatybės

Minimalistiniuose interjeruose įprastą pakabinamą sietyną kambario viduryje, pakeičia keletas skirtinguose taškuose sumontuotų šviestuvų. Naudajamas net kelių lygių halogeninis apšvietimas. Toks, kelių atskirų šviestuvų sprendimas sukuria didesnės nei yra realybėje erdvės pojūtį.

Tą pačią užduotį atlieka ir šviesi, dažniausiai balta, sienų spalva. Visi šviesūs atspalviai puikiai atspindi šviesą, taip tartum praplatindami kambarį, padidindami jo erdvę.

Turėkite omenyje, kad šviesiame interjere ypatingai pastebimi visi sienų, lubų ir grindų nelygumai, todėl kreipkite ypatingą dėmesį apdailos medžiagų pasirinkimui ir darbų kokybei.

Modernus loftų stilius

Šis stilius atsirado praėjusio amžiaus viduryje ir išlieka labai madingu šiuo metu. Interjerinis loftų stilius įgavo savo populiarumo pagreitį kai aktualiomis tapo gyvenamosios patalpos paverstos iš buvusių sandėlių ar nedidelių gamyklų. Loftinis stilius efektingai sugriovė ankstesnes interjerų mados tradicijas ir nuostatas.

Loftų stiliaus atsiradimui ir formavimuisi didelės įtakos turėjo naujų medžiagų baldų gamyboje atsiradimas. Išpopuliarėję plastikas ir stiklas suteikė galimybes kurti aptakių formų baldus ir kitus interjero elementus. Tai iš esmės pakeitė modernių interjerų išvaizdą.

Stiklas ir plastikas ypatingai gražiai papildė loftuose esančias atviras raudonų ar baltų plytų sienas, betoną ir metalines kolonų konstrukcijas.

Loftų tipo interjeruose taip pat dominuoja sviešūs sienų atspalviai, nors ir nebūtinai tai būtų balta spalva.

Stiklas taip pat naudojamas ne tik baldams, bet ir kambarių pertvaroms, erdvės zonavimams.

Ekostilius

Dar viena išpopuliarėjusi modernių interjerų kryptis. Ekostiliaus filosofija skelbia sugrįžimą prie pirminių ištakų ir sveiko gyvenimo būdo. Ekostiliaus mada sąlygota žmogaus nostalgijos gamtai.

Tiems kas gyvena užmiestyje, ekostilius savotiškai padeda panaikinti ribas tarp patalpos ir vaizdo už lango. O miestiečiams, ekostilius bene vienintelė galimybė nuolat jaustis gamtos apsuptyje.

Sveiko gyvenimo būdo propoguotojai įgyvendindami savo ekostiliaus interjero idėjas pasitelkia tik natūralias medžiagas su kuo mažiau apdailos.

Populiariausios ekostiliaus interjero medžiagos – tinkas, vandeniniai dažai, keramika, akmuo, natūralaus pluošto audiniai ir visa kas nesukelia alergijų.

Ekostiliaus interjero pagrindinės spalvos maksimaliai artimos gamtai – tai visi įmanomi medžiui, samanoms, augmenijai artimi atspalviai.

Ekostiliaus mėgstamos apdailos medžiagų faktūros – minkštos ir malonios liesti. Formos, kuo paprastesnės ir santūrios.

Orinta

Orinta paskelbė 122 publikacijas

Įrašų navigacija


Parašykite komentarą

Jūsų el. pašto adresas nebus skelbiamas. Privalomi laukeliai pažymėti simboliu *

Jūs galite naudoti šiuos HTML tag'us:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>