Rąstinio namo šiltinimas

SertifikavimasKai pasklido žinia, jog nuo šiol energinio naudingumo sertifikatas išduodamas tik atitinkant gana aukštus reikalavimus, pasigirdo šiokia tokia panikos ir liūdesio banga. Dabar namo pridavimas galimas tik tada, kai energinėnaudingumo klasė atitinka bent A lygį. Tai reiškia, kad viskas turi būti gerai apšiltinta, statyta iš kokybiškų gaminių. Labiausiai nusiminė lietuviško rąstinuko namo gerbėjai, galbūt planavę greitu metu statyti naują namelį. Tačiau rąstinuką galima vis tiek statytis, tik daugiau reikės dėmesio jo apšiltinimui.

Senas modelis, kuris nebegalioja

Rąstai dažniausiai būdavo 15 – 20 centimetrų storio. Tarp rąstų būdavo užpildymas – išdžiovintos samanos. Todėl, jeigu kažkas statydavo namą, turėdavo daug išpešti samanų iš miško. Taigi, samanos virsdavo šiltinimo medžiaga. Kartu užsandarinimų tarp rąstų. Šiltindavo kartais netgi palėpes samanomis seniau. Tai yra autentiškas rąstinio namelio modelis, kuris kartu yra ir etnografiškas. Žinoma, dabar pagal tokį modelį jau nebegalima statyti. Beje, jeigu medienoje yra oro tarpeliai, tai tokiu būdu apsišildo ir taip vidus, nes rąstai porėti, tad sulaiko šilumą.

Rąstinuko šiltinimas iš vidaus

Jeigu žmonės turi labai daug pinigų ir nori išlaikyti vis tiek autentišką rąstinio namo alternatyvą, tuomet tarp pjautinių rąstų dedama avies vilna. Tai brangiausia šiltinimo medžiaga. Kita vertus, dažnai ir tiek neverta. Taigi, lieka tik viena rąstų pusė. Seniau būdavo ir taip, kad susileidžiant rąstams vieniems į kitus, jie gražiai susileisdavo. Šiuo metu dažnai rąstai pjaunami taip, kad gražiai vienas su kitu tarsi lego kaladėlės susijungtų. Jeigu rąstinukasšiltinamas iš vidaus, tuomet dedama šiltinimo medžiaga ir plokštė, kuri vėliau yra apdirbama su kokia nors apdaila pasirinkta. Glaistu, tinku, tapetais ar kuo kitu.

Išorinis šiltinimas

Tai yra populiaresnis variantas, nes nesumažėja name vietos. Tai gali būti vata, tuomet plokštė, ant kurios klijuosis imitacija. Kartais būna netgi plytų imitacija – tai irgi keistas pasirinkimas, turint rąstinį namą iš vidaus ir plytas iš išorės. Dailylentės – kur kas dažnesnis pasirinkimas, norint suteikti estetinį vaizdą rąstiniam namui. Tokiu atveju, viduje šiltinimo nereikia, ten gali būti daroma apdaila. Viduje rąstai yra impregnuojami medžio gruntu, kuris saugo nuo pelėsių ir kitų nelaimių, arba tiesiog yra šlifuojama ir lakuojama. Galima suteikti rąstui ir spalvą, bet paprastai siekiant autentikos paliekama tokia, kokia yra, nes medžio rąstas jau savaime yra labai graži medžiaga.

Orinta

Orinta paskelbė 121 publikacijas

Įrašų navigacija


Parašykite komentarą

Jūsų el. pašto adresas nebus skelbiamas. Privalomi laukeliai pažymėti simboliu *

Jūs galite naudoti šiuos HTML tag'us:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>