Rąstiniams namams reikalingas apšiltinimas

NamaiGalbū pastebėjote, kad pastaruoju metu vis daugiau kalbama apie medinių namų šiltinimą ir apšiltinimą. Galima pasistatyti nuostabius medinius namus, pavyzdžiui, tokius, kaip čia: https://manovila.eu/lt/mediniai-namai/rastiniai-namai . Tačiau būtina numatyti ir nemažą dalį investicijų būtent medinio namo šiltinimui. Pripažinkime, kad gyvename ne Afrikoje, kur galime sau pusnuogiai vaikščioti ir mėgautis šiluma, ir kad medinis namas visgi pats savaime neapsišiltins. Gyvename Šiaurėje, čia šalta ir namus reikia gerai „aprengti“.

Griežtesni sandarumo reikalavimai

Viena iš priežasčių, kodėl rąstiniai namai pastaruoju metu sulaukė tiek daug dėmesio dėl jų šiltinimo, buvo ta, kad visų pirma jų sandarumo reikalavimai pasikeitė. Tai numatyta nebe pavienių asmenų šnekėjime, o tam tikruose įstatymuose. Jie parengti atsižvelgiant į visas ekologijos ir oro taršos programas, reglamentuotas pasaulinių ir Europos organizacijų. Tam, kad būtų suvartojama kuo mažiau kuro, taigi, mažėtų kuro pramonė ir mažiau reikėtų sueikvoti išteklių, taip pat tam, kad būtų mažesnė oro tarša ir nereikėtų tiek kūrenti, ir yra griežtėjantys eneriginio naudingumo sertifikatai. Dėl to privalome laikytis tų minėtųjų sandarumo reikalavimų.

Kaip šiltinamas rąstinukas

Taigi, rąstinis namas anksčiau galėjo leisti žavėtis savo autentiškomis rąstų sienomis tiek iš išorės, tiek iš vidaus, o dabar ši funkcija galima tik tada, jeigu namas yra „vasarnamio“ tipo, tai reiškia, jis yra sodo namelis. Kitu atveju, privaloma vieną sienų pusę uždengti šiltinamąja medžiaga, dėti papildomai gipso kartoną arba drožlių plokštę, ir tada eiti tolyn su apdaila. Iš išorės medinis namas labai gražu, todėl verta šiltinti iš vidaus. Kita vertus, jeigu palieki išorėje sieną ir šiltini vidų, sumažėja namų erdvė. Tačiau pigiau ir kainuoja, nes vidaus apdaila bus pigesnė negu lauko, kuri turi būti itin atspari aplinkos poveikiui.

Medinio namo privalumai

Žmonės, gyvenantys mediniuose namuose, gali pasidžiaugti, kad jiems visada šilta, kad jie visada jaučiasi tarsi gyventų „arčiau gamtos“. Taip pat statant medinį namą sumokėsite mažiau negu iš akyto betono blokelių, o ir pačios statybos su tokiomis medžiagomis truks greičiau.

Orinta

Orinta paskelbė 121 publikacijas

Įrašų navigacija


Parašykite komentarą

Jūsų el. pašto adresas nebus skelbiamas. Privalomi laukeliai pažymėti simboliu *

Jūs galite naudoti šiuos HTML tag'us:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>