Radiniai su metalo detektoriumi

Nors metalo detektoriai Lietuvoje negali būti taip paprastai naudojami pramogai, nes jiems taikomi tam tikri apribojimai, visgi iš seniau detektorius vis dar turintys žmonės mėgsta su jais ir su kareiviška apranga pasivaikščioti po kaimus ir laukus.

Kodėl apribota

Kur įsigyti metalo detektorių?Gali pasirodyti kvailystė – na kodėl gi ribojami metalo detektoriai, kai neribojami kiti, kur kas kenksmingesni dalykai, pavyzdžiui alkoholis. Suprantama, kad kareiviška apranga dabartiniame politiniame kontekste turi pagrįstus apribojimus. Po to, kai gretimuose kraštuose vykstant karams atsiranda žaliųjų žmogeliukų armijos, neturinčios aiškių skiriamųjų šalies ženklų, tačiau vilkinčios kareiviškas uniformas, dabar lietuviškas kario uniformas gali dėvėti tik tikri kariškiai. Tam, kad kas nori negalėtų bet kada persirengti kariu ir eiti kažkur kariauti. Tačiau kodėl draudžiama naudotis metalo detektoriumi? Pasirodo, po to, kai metalo detektoriai tapo lengvai prieinami ir ne tokie brangūs, daug žmonių ėmė rasti senovinių vertybių bei jas pasilikti sau. Juk tiek daug yra dar nerasta lobių ir vertybių. Bėgantmetams, kultūriniai sluoksniai po savimi paslepia daug. Visokių senų monetų, senų nuolaužų, kitokių dalykų, gal net kare žuvusių žmonių kūnų su metalinėmis detalėmis ant uniformų. Gal tie radiniai nėra finansiškai labai vertingi tiems, kas juos randa. Tačiau jie gali būti tikrai vertingi muziejams, paveldosaugos žiūrėtojams. Todėl dabar ir siekiama, kad žmonės patys nerastų ir nekastų paveldo dalykų, kad juos rastų tik tai pagal įstatymą galintys daryti žmonės.

Ką radom

Tačiau kadangi mes turėjome iš seno savo metalo detektorių, tai nusprendėme vis tiek su juo šiek tiek pasivaikščioti ir paieškoti pramogų. Kaip mums sekėsi? Visai gerai. Mes pasivaikščiojome pirmiausiai po savo sodą, tada po senelių, paskui nuėjome į už bėgių esančius laukus, kuriuose niekas negyvena, nors ta žemė kažkam ir priklauso. Ten taip pat radome šiek tiek neblogai atrodančių detalių, su kuriomis norėjosi pasilikti. Šiaip nieko vertingo neiškasėme, tikrai nei aukso, nei sidabro, nei papuošalų, nei monetų. Bet radome įvairių metalinių nuolaužų, kurios galėjo būti ir nuo kokių nors ginklų, ir šiaip nuo kažkokių metalinių daiktų dalių. Taip pat radome vieną seną skardinį puoduką. Nors ir nerandi nieko vertingo, bet yra labai smagu, kai detektorius ima pypti ir užsidega lemputė, ir tu žinai, kad keli metrai ar metras po tavimi, kažkur yra kažkas užkasta.

Orinta

Orinta paskelbė 119 publikacijas

Įrašų navigacija


Parašykite komentarą

Jūsų el. pašto adresas nebus skelbiamas. Privalomi laukeliai pažymėti simboliu *

Jūs galite naudoti šiuos HTML tag'us:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>