Pedanto dienoraštis: ką mėgsta ir ko nekenčia

Tvarkymo, valymo paslaugos kažkam yra profesija, o kažkas kitas ateitų ir nemokamai sutvarkytų pas kitą namus, nes yra pedantas ir visą gyvenimą kovoja su netvarka. Ko negali pakęsti pedantai ir kaip jie gyvena? Mums apie tai pasakoja Darius, kuris laiko save tikru pedantu.

Kova su oro malūnais: dulkės

Valymo paslaugosDarius sako, kad net ir tokios įmonės kaip http://www.manoaplinka.eu neužtikrins šimtaprocentinės tvarkos, nes kovoti su dulkėmis yra labai sunku. Jis pats tą daro kas dieną. „Iš esmės, dėl to nemėgstu pavasario, nes tada staiga pašviesėja metų laikas ir ima matytis visur labai dulkių. Kai ateina pavasaris, žmonės aikčioja dėl pražydusios sakuros, o mane ima galvos skausmas nuo visur atsivėrusių dulkių sankaupų. Neslėpsiu, savo tvarkos pojūtį lavinu ir naudodamas naujus tvarkos metodus. Pavyzdžiui, stengiuosi naudoti specialius naujus nuo dulkių apsaugančius skysčius. Taip pat mėgstu pirkti vis naujas šluostes, priemones. O jau dulkių siurbliams tai tiesiog išsivysčiusi manija ir norisi jų turėti kuo geresnių. Aišku, svajoju apie moderniausią robotą, bet suprantu, kad yra ir daugiau dalykų, kuriems reikia skirti pinigus“, – sako tvarkos mėgėjas.

Nervina, kai daiktai nėra organizuoti

Paklaustas, kokios, jo manymu, tvarkos paslaugos yra labiausiai reikalingos netvarkingiems žmonėms, Darius sako, kad reikia tiesiog tinkamai organizuoti daiktus. "Priežastis, kodėl taip nekenčiu tvarkos, tai dėl to, kad ji blaško dėmesį ir užima begales laiko. Netvarkingi žmonės kartais sako, kad jie nesitvarko, nes neturi laiko, bet aš manau atvirkščiai. Tu turi marias laiko, jeigu ketini orientuotis tarp niekaip nestruktūruotų, neorganizuotų, bet kur sudėtų daiktų. Trunka labai ilgai, kol susirandi, ką pametei savo daiktuose. Arba – paieškai kelias valandas ir išvis nerandi. Ir tu ne šiaip sau slampinėji, bet galbūt dirbi patį sunkiausią dienos protinį darbą – taigi, labai pavargsti. Man tvarka yra pirmiausia struktūra, kuri padeda lengviau orientuotis. Tu susitvarkei kartą, ir daugiau niekada neturi jokių problemų ten. Tiesiog yra labai švaru, tvarkinga, tu gali tada savo dėmesį nukreipti kitur, kur tau reikia“, – sako jis.

Simetrijos ir proporcijos taisyklės

Darius taip pat sako, kad yra domėjusis prigimties, grožio ir tvarkos prigimtimi istorijoje. Jam didelį įspūdį yra padarę simetrijos, proporcijos taisyklės, kurios atsiranda žmogaus sąmonėje iš esmės iš gamtos. Todėl tai, kaip turi viskas būti sutvarkyta, yra tarsi paveldėtas dalykas.

Orinta

Orinta paskelbė 119 publikacijas

Įrašų navigacija


Parašykite komentarą

Jūsų el. pašto adresas nebus skelbiamas. Privalomi laukeliai pažymėti simboliu *

Jūs galite naudoti šiuos HTML tag'us:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>