Pasivaikščiojimas paupiu

Grand PartnersRudeniui atėjus, smagu pasivaikščioti Vilniaus gatvėmis, smagu praeiti palei upę. Vakar praėjau nemažą atstumą nuo Valakampių iki pat Žvėryno, pusiaukelėje prie Grans Partners sustodama užkąsti. Kelionė nebuvo tokia įdomi, kaip kaubojų pašėlę nuotykiai Teksase, bet čia tikrai buvo ko ir kuo pasidžiaugti.

Geltonuojančios pakrantės

Ruduo visada priverčia pasigailėti, kad išėjai į lauką ne taip apsivilkęs ar apsimovęs. Saulė pašviečia ir pasidaro labai šilta, į akis tiesiog pliekste plieskia. O tada pradeda pūsti vėjas, kažkokiu būdu tau pripučia už šaliko ir už megztinio, visur, kur tik gali atsidurti šlapi lapai, šlapias vėjas, šaltis. Geltonuojančios pakrantės primena apie daugybę dalykų, kurių nespėjai nuveikti per rudenį. Toks jausmas apima vaikščiojant palei Nerį ta krantine, kurią meras žadėjo sutvarkyti. Ir aišku, kad gražu tos geltonos ir raudonos spalvos. Tarsi atvirukai, kuriuos kas nors į provinciją parveždavo iš Vilniaus. Su Gedimino kalnu, dabar jau nebeapaugusiu krūvomis medžių. Tiksliau, ne krūvomis, o kolonijomis – niekas taip nesako. Tačiau visai šalia ir Kalnų parkas, kuris skleidžia visas savo rudeniškas spalvas, nuo jo kartais ir man į veidą atpučia vėjas kokį lapą rudeninį.

Užkąsti pusiaukelėje

Kaip jau minėjau, prie Grans Partners prisėdau užkąsti. Kadangi pastaruoju metu Vilniuje populiariausias maistas yra burgeriai, kitaip sakant mėsainiai, tai ir aš su malonumu tokį vieną suvalgiau. Reklamos sumetimais nesakysiu, kur buvau jį pirkusi, tačiau išsiduosiu, kad ta vieta nėra laikoma mėsainiais garsėjanti, labiau ji populiari dėl to, kokia muzika dažnai skamba savaitgaliais už baro. Prisėdau prie upės ir tada jau nebe aš judėjau, o kraštovaizdis. Tai puiku, kad sėdint prie upės niekada nėra nuobodu. Visą laiką vanduo teka pro tave ir tu gali sėdėti ten kaip kokios hipnozės paveiktas. Ne veltui Marcelijus Martinaitis rašė apie Sigutę prie upės, kuri sėdi prie upės ir viską pamiršta.

Atsinaujinantis Vilnius

Ir tai dar ne viskas, nes Vilnius atsinaujina tikrai greitai. Štai pavasarį kai kur mačiau tik prasidedančias statybas, o dabar ten jau puikuojasi nauji ir modernūs pastatai. Pavyzdžiui, toje vietoje, kur yra Šilo tiltas. Kitoje jo pusėje pastatytas naujas dangoraižio (gal) tipo verslo centras. Ten galima rasti daug visko, kas puošia miestą. Taip nutinka su nauja architektūra. Palei Mindaugo tiltą jau matosi, kad kažkas kažką kasa – gal kaip tik ant rudens pradės krantinės atnaujinimo darbus.

Orinta

Orinta paskelbė 121 publikacijas

Įrašų navigacija


Parašykite komentarą

Jūsų el. pašto adresas nebus skelbiamas. Privalomi laukeliai pažymėti simboliu *

Jūs galite naudoti šiuos HTML tag'us:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>