Nuo laukinių džiunglių – iki civilizuoto sodo

Tam, kad į laukines džiungles panaši teritorija aplink namus virstų kažkuo labiau civilizuotu ir teikiančiu pasitenkinimą, tereikia šiek tiek pasidarbuoti rankomis bei įrankiais, panaudoti savo minties galią ir vuolia – galėsite džiaugtis puikiais rezultatais. Štai geros sodo žirklės, sodo traktoriukai, šiek tiek pastangų ir darbinis nusiteikimas – receptas, gražiam sodui sukurti. O dabar viskas pažingsniui – ko iš tikrųjų reikia, norint sukurti nepriekaištingą sodą.

Motorinė įranga

Sodo technikaUžsukime į bet kurią interneto parduotuvę, kurioje prekiaujama sodo ir namų įranga, ir pamatysime, kiek daug yra sukurta puikių motorinių prietaisų, palengvinančių mūsų darbus sode. Jeigu senovės fermose būtų buvę tokie prietaisai, nebūtų reikėję ir vergovės išlaikyti. Kodėl? Nes sodo traktoriukai, vejapjovės, žoliapjovės, aukšto slėgio pjovimo įranga bei daug kitų puikių motorinių prietaisų gali sukurti tobulą tvarką sode, o žmogui visai nereikės aukoti savo tausojamųjų jėgų. Taigi, tokie prietaisai leidžia išlaisvinti žmogų nuo varginančio darbo, lengviau ir greičiau su malonumu sutvarkyti sodą. Pagalvokite, kaip anksčiau būdavo pjaunama žolę? Senais laikais būdavo pjautuvai bei dalgiai – pagrindinė žolės pjovimo atributika. Ir tokia pavojinga iš pirmo žvilgsnio – grynieji ašmenys, švytuojantys visai čia pat. Motorinė įranga čia iškart įgauna pranašumo keliais aspektais. Visų pirma, tai nėra taip pavojinga, kaip švaistytis tikrais kardais. Antra, darbo našumas ir efektyvumas yra visiškai kitas – viskas vyksta daug greičiau.

Rankiniai sodo įrankiais

Žinoma, daugybė sodo darbų yra neįsivaizduojami be rankinių darbo įrankių. Kastuvai reikalingi kasdieninei kiemo tvarkai palaikyti, kaip ir šiūpėlės. Taip pat jų reikia ir vykstant sodinimui sode. Arba tvarkant šiltnamį, perkasant daržą, formuojant lysves ar kitas reljefo detales. Su kirviu šiais laikais mažiau žmonių skaldo malkas, kadangi dažniausiai jau būna įrengta kitokia šildymo sistema. Galimas dujinis šildymas, elektrinis ar kitoks. Tačiau turint sodą vis tiek būtina turėti kirvį. Tik geriau jo nepalikti kieme, kad niekas nepavogtų. Apskritai, kirviai gali būti panaudojami labai daug kur, vien tik tvarkant krūmus ir medžius sode, organizuojant bet kokias konstrukcijas. Plaktukų taip pat reikia bent poros – didelio ir mažesnio. Maža kas, kada, kur reikės įkalti vinį ar sukalti kokią seną ir išsikišusią. Rankiniai pjūklai, pjūkleliai bei sodo žirklės gali būti naudojami smulkiems krūmų, medžių genėjimo, tvarkymo darbams. Grėblys – būtinas gyventojas kiekviename sode. Lietuvoje besikeičiantys metų laikai visuomet padovanoja nemažai darbų kiekvienam, kas nori užsiimti bet kokiais aplinkos tvarkymo darbais. Todėl tenka grėbti rudenį sudžiuvusius lapus, pavasarį tai – kas atitirpo. Bet koks tvarkymasis ant vejospareikalauja aštriui grėblio šukų brūkštelėjimo. Anksčiau grėbliai būdavo kampuotų formų, apie juos ir pasakymas – užlipai ant to paties grėblio. Nes vos užlipus ant grėblio metalinių kietų dantų, pakildavo kotas stačiu kampu ir trenkdavosi į užlipusį žmogų su didžiule jėga. Tačiau dabar paprastai pardavinėjami lenkti, į vėduokles panašūs grėbliai. Jie nebeturi to pavojaus, o taip pat gali garantuoti gerą darbo našumą. Šakė, kauptukas – tai kiti įrankiai sodui, kuriuos vertėtų turėti, jeigu užsiimate teritorijos tvarkymu. Jeigu dirbate ir aplink namą arba su aukštesniais medžiais, tuomet verta turėti ir kopėčias. Kad ir obuolių ar vyšnių skynimui.

Remonto įrankiai

Turite sodą? Vadinasi, turite ir pastogę sode. Namą arba sodo namelio paskirties pastatą. Todėl galima tikėtis įvairių įrankių, kurių prireiktų, pirkimo. Ką pirkti, kai darote kažkokius remontus namuose arba sodo namelyje? Grąžtas, gręžtuvas ir suktuvas – tai esminiai įrankiai, reikalingi darant kokį nors remontą. Kitaip nesukišite ten varžtų. O kai kurie paviršiai ir gali būti sutvarkomi tik su varžtais, medvaržčiais. Rankiniai šlifuokliai praverčia tada, kai norite nušlifuoti senas sienas ir galbūt padaryti kažką tikrai gražaus, unikalaus. Gal senos medinės sienos namuose tapetuotos, nulupus tapetus, nušveitus klijų likučius bei medžio nešvarumus, turėsite naujas „sendinto“ stiliaus dailias sienas. Taip pat sodo darbams pravers ir oblius. Jeigu ketinate užsiimti specifiniais medžio darbais, tuomet galite įsigyti oblių, šlifavimo stakles, kniediklius ir įvairius kitus įrankius, kurių turėjimas jums tikrai pasitarnaus, kadangi rasite, kur visa tai pritaikyti.

Orinta

Orinta paskelbė 122 publikacijas

Įrašų navigacija


Parašykite komentarą

Jūsų el. pašto adresas nebus skelbiamas. Privalomi laukeliai pažymėti simboliu *

Jūs galite naudoti šiuos HTML tag'us:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>