Kodėl skyrybos – vienas sunkiausių dalykų gyvenime

Net ir šiais laikais, kai yra daug padedančios informacijos, kai iš dalies galimos ir skyrybos internetu (ar tam tikri jų procesai), skirtis yra sunku. Taip yra kiekvienai sutuoktinių porai ir tai natūralu, tačiau juk ne visi sprendimai gyvenime turi būti lengvi.

Kai gyvenimas tiesiog sudreba

SkyrybosDažnai tie, kurie skiriasi, ieško mažesnės blogybės iš dviejų. Akivaizdu, kad gyvenimas santuokoje jau niekada nebus toks nuostabus, kokio norėjosi, ir tikriausiai yra prieitas tam tikras liepto galas. Tačiau dėl daugybės veiksnių, skyrybos nėra taip pat tokia gera išeitis. Tačiau ji gali tapti geresne išeitimi nei pasilikti niekur nevedančiuose ir žalinguose santykiuose. Štai pagrindinės didelių sunkumų priežastys skiriantis:

  • Materialinis chaosas. Ne paslaptis, kad žmonių ekonominiai rodikliai padidėja būtent sukūrus šeimas. Atsiranda poreikis dirbti ir daugiau uždirbti, įsigyti būstą, daiktų, aprūpinti vaikus. Skyrybos reiškia ir turto dalybą. Netikėtai tai, kas buvo bendra, turi būti pasidalinta ir paprastai tai būna skausminga abiem arba bent vienai pusei.
  • Praeities suskaldymas. Juk tiek metų, kuriuos turėjote kartu, dalijotės gyvenimu, tarsi turite apipilti benzinu ir padegti.
  • Ateities nubraukimas. Ką jau kalbėti apie planus kartu sulaukti senatvės ir džiaugtis anūkais. Tai irgi panardina į nesvarumo būseną.
  • Įsipareigojimai prieš visuomenę, kuri jus matė kaip porą. Pradedant vestuvėmis, kai visi jums nešė dovanas, nes judu nutarėte būti visą gyvenimą kartu, baigiant įprastu kasdienybės „tvarkingos šeimos“ pavyzdžiu, kuris galbūt įkvėpdavo ir kitas poras nesiskirti.
  • Vaikų patiriami išgyvenimai – vienas labiausiai gąsdinančių dalykų, nes vaikams skyrybos gali sukelti nežinomų padarinių.
  • Konfliktai, manipuliacijos, galios pozicijos ir pan.

Ieškoti pagalbos būtina

Visgi, jei gyvenimas ne rožėmis klotas ir santuoka pavirtusi pragaru, o galbūt kažkuo labai netikėtai neperspektyviu po didelės apgavystės – sprendimo ieškoti reikia. Visuomet reikėtų pirma ieškoti kitokio sprendimo, galbūt galima santuoką sutaisyti, lankantis pas psichologus, bendraujat su draugais, giminėmis, užsiimant savišvieta, sprendžiant tas problemas, dėl kurių skiriamasi, ir kt. Tačiau ne daug kam pavyksta išspręsti tuos dalykus. Juk santuoka ir įsipareigojimas gyventi kartu visą gyvenimą – tai mūsų pačių šioje kultūroje, o ne prigimtyje užkoduotas reikalas. Dėl to tai padaryti yra labai sunku. Tad jeigu nutarėte skirtis, eikite ten, kur galite rasti pagalbą. Padės skyrybos internetu teisininkai, padės savišvieta, padės bendravimas tarpusavyje ir aiškių kortų atvertimas apie tai, kas tuo metu tikrai vyksta.

Orinta

Orinta paskelbė 122 publikacijas

Įrašų navigacija


Parašykite komentarą

Jūsų el. pašto adresas nebus skelbiamas. Privalomi laukeliai pažymėti simboliu *

Jūs galite naudoti šiuos HTML tag'us:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>