Kodėl šilnamiai tokie madingi?

Šiltas namas kiemeTai, kad stilingos miesto dvidešimtmetės pomėgis yra šiltnamiai, jau nieko nebestebina. Kaip ir tai, kad šiuolaikinį dizainerį domina šiltnamiai pigiau. Buvimas gamtoje ir bent nedidelio gamtos kampelio prisijaukinimas bei prisileidimas savo gyvenimas tapo stiliaus dalyku. Pakalbėkime apie tai, kaip šiltnamiai tapo tokiais madingais.

Plastiko era ir jos pasaulėžiūra

Dar prieš dvidešimt metų Lietuvoje, atsiradus plastikiniams krepšiams, su daugkartiniu medžiaginiu į parduotuvę eiti buvo lyg ir gėda. Prestižas buvo geras celofano krepšys, dar geriau – vienkartinis plastikinis. Plastiko era mus pasiekė šiek tiek pavėluotai, o štai Vakaruose ji apsilankė šiek tiek anksčiau. Tad ir pasaulėžiūra mūsų kurį laiką dar buvo tokia, kad tai, kas yra gamta ir natūralumas, buvo vertinama kaip atsilikėlių dalykas, o plastikas ir sintetika – pažanga. Tačiau ta era, kaip ir kitur, netruko labai ilgai. Ir plastikiniai langai iš pradžių buvo labai geidžiami bei brangūs, juos net dovanodavo TV žaidimas „Įžiebk Kalėdų žvaigždę“, o dabar? Dabar už medinius langus tenka kloti kelis kartus daugiau. Kaip ir renkantis bet kurią kitą prekę – jeigu ji natūrali, kainuoja daug daugiau, nes ji taip įkainota, nes jos vertė aukštesnė.

Atsivertimas į ekologiją

Atsivertimas į ekologiją galbūt atėjo iš to plastiko pertekliaus. Perversmai industrijoje taip pat dar labiau nupigino naftos kilmės prekes. 3D spausdintuvai leido išvis pigiai sukurti įvairius daiktus. Taigi, kuo labiau pigo šie, tuo labiau brangėjo natūralumas. Kartu ir miestuose išpopuliarėjo gamtos garbinimo, žaliųjų aktyvistų judėjimai. Jau sunku įsivaizduoti miestą, kuriame nebūtų visokių „žaliųjų krautuvėlių“, ekologiškos kosmetikos salonų ir vegetariškų kavinių. Tai dabar reiškia progresą.

Veganizmo epidemija

Kalbant atskirai apie veganizmą, tai jis itin yra išpopuliarėjęs Vakaruose. Kai kur Vakaruose jis yra natūraliai įrašytas į kultūrą, o pas mus tai yra kažkas naujo. Nors ir dabar ji jau populiari (ši kultūra) bene dešimtmetį. Veganizmas susijęs ne tik su natūralumu, bet ir su kovojimu už gyvūnų teises. Tie, kas valgo ne gyvulinės kilmės maistą, iškart yra madingesni, stilingesni. Taigi, ir tas faktas, kad nuosavas šiltnamis gali padėti užsiauginti maistą, jau yra labai didelės pažangos, progreso simptomas. Kartu tai ir savotiška miesto kova su visuotiniu kapitalizmu, prekybos centrų išvešėjimu ir nudaiktinimu, kuris atsirado jau socializme, kai viskas gaminama masiškai. „Kažko savito“ noras priveda prie šiltnamio, kuriame pats užsiaugini sau daržovę, o ne perki ją iš nežinia kur.

Orinta

Orinta paskelbė 119 publikacijas

Įrašų navigacija


Parašykite komentarą

Jūsų el. pašto adresas nebus skelbiamas. Privalomi laukeliai pažymėti simboliu *

Jūs galite naudoti šiuos HTML tag'us:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>