Kas praktiškiau: naujas butas Vilniuje ar nuosavas namas?

Projektas Amber CityJei galvojate apie nuosavą būstą, turite racionaliai įvertinti visas jums siūlomas nekilnojamojo turto galimybes. Naujas butas Vilniuje vilioja jaukia gyvenamąją aplinka, patogiu susisiekimu su svarbiausiais miesto objektais, gera kaina ir niekada nemiegančio miesto ritmu. Tuo tarpu nuosavas namas siejamas su didesnėmis išlaidomis, bet, tuo pačiu, ir su didesniu privatumu, natūralios gamtos užuovėja, ramybe, nuosava kiemo erdve. Nekilnojamojo turto brokeriai teigia, kad tiek vienas, tiek kitas sprendimas turi savų privalumų ir trūkumų, todėl svarbu įvertinti visas galimybes ir rinktis racionaliai pagrįstą sprendimą.

Visų pirma – klausimas apie finansus

Vienas svarbiausių klausimų, kurį turite aptarti – kokios jūsų finansinės galimybės? Tiek nuosavas namas, tiek butas reikalauja didelių išlaidų. Kuo įmanoma tiksliau apskaičiuokite, kokio dydžio išlaidos reikalingos jūsų suplanuotam pirkiniui, t. y. nepamirškite pagalvoti apie remonto darbus, būsto įrengimą, baldus, inžinerines sistemas, dokumentų tvarkymą ir kitus niuansus. Tik žinodami tikslią naujųjų namų kainą, galėsite priimti racionaliai pagrįstą sprendimą. Jei galvojate prašyti paskolos, apsilankykite bent keliuose bankuose ar kredito unijose, pasikalbėkite su čia dirbančiais vadybininkais ir išsiaiškinkite, kokio dydžio paskola jums gali būti suteikta, taip pat – kokia bus mėnesinė paskolos įmoka. Išlikite objektyvūs ir pagalvokite, ar pinigų grąžinimas netaps sunkia finansine našta, nekeis jūsų ir jūsų šeimos buities.

Kodėl norime gyventi nuosavame name?

Jei galvojate apie nuosavą namą, turėsite apsišarvuoti kantrybe. Net ir tuo atveju, jei perkate pilnai įrengtus namus, paprastai tenka investuoti į eksterjero atnaujinimą, kiemo darbus. Jei perkate dalinai įrengtą namą, būsto apdaila, apstatymo ir įrengimo darbai gali užtrukti nuo kelių savaičių iki metų ar ilgiau. Pagalvokite, ar šis sprendimas iš tiesų atitinka jūsų lūkesčius. Primename, kad nuosavas namas, priešingai nei butas, reikalaus nuolatinių išlaidų, daugiau darbo jėgos ir dėmesio. Be to, paprastai namai statomi užmiestyje, todėl prireiks papildomo laiko (ir didesnių kuro sąnaudų), norint pasiekti darbovietę, mokyklą ar kitus miesto objektus. Iš kitos pusės, namas suteikia malonaus privatumo jausmą. Tai itin praktiškas sprendimas žmonėms, norintiems pabėgti nuo miesto šurmulio, džiaugtis nuosavu kiemu ir mėgautis gamtos teikiamais malonumais.

O gal geriau – naujos statybos butas?

Jei nusprendėte pirkti butą, rinkitės patikimus vystytojus. Pvz., Ambercity NT projektas orientuotas į gyventojų patogumą ir komfortą. Jaukus vidinis kiemas, poilsio zonos, vaikų žaidimo aikštelės atitiks ramybės ieškančių pirkėjų lūkesčius. Tuo pačiu, būdamas struktūriškai patogioje miesto zonoje, projektas užtikrins paprastą ir lengvą susisiekimą su miestu, nepriklausomai nuo to, ar naudojatės nuosavu automobiliu ar viešuoju transportu. Aukštos kokybės statybinės medžiagos ir racionaliai išplanuotas gyvenamasis plotas džiugins maksimaliu komfortu ir patogumu.

Orinta

Orinta paskelbė 122 publikacijas

Įrašų navigacija


Parašykite komentarą

Jūsų el. pašto adresas nebus skelbiamas. Privalomi laukeliai pažymėti simboliu *

Jūs galite naudoti šiuos HTML tag'us:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>