Kaip tapti geriausiu autobuso vairuotoju

Jeigu būsite mokyklos arba darbovietės ekskursijos vairuotojas pajūryje, pirmiausia jums rūpės mikroautobusų nuoma Klaipėda. O kai jau turėsite ir ratus, beliks tapti pačiu geriausiu mikroautobuso vairuotoju. Jeigu sieksite to, kelionė bus maloni ir visiems jos keleiviams, ir jums patiems.

Mandagiai bendrauti

Kelionės autobusuAr pamenate tą kontraktą, kokį kartais jaučiame keliaudami lietuviškais tarpmiestiniais mikriukais ir užsienio autobusais. Kad ir į kokią transporto priemonę įliptume Anglijoje, Vokietijoje, vairuotojas tau šypsosis lyg per savo ar tavo gimtadienį. Tai yra bendravimo kultūra ir ji iškart užveda visus keleivius, įlipusius. Lietuvoje gana įprasta, kad vairuotojai bamba, jeigu jiems kas nors nepatinka, dieną pradeda kaip sunkiausią naštą, aprėkia keleivius, jeigu jie per lėtai juda ar neturi pinigų be grąžos ir pan. Jeigu norite būti šauniu Klaipėdos mirkroautobusiuko vairuotojas, žinoma, jums vertėtų būti tuo, kuris pasisveikina labai mandagiai, palinki geros kelionės. Tam tikra prasme, tada tenka padirbti kaip radijo laidų vedėjui, kuris, nors ir pradeda dieną labai anksti, tačiau nuo ankstaus ryto kalba pačia linksmiausia, kokia tik įmanoma, nuotaika.

Klausytis muzikos sau

Kartais vairuotojai galvoja, kad daro didžiulę paslaugą, pagarsindami radijo stotį su muzika ar žiniomis, kad „geraigirdėtų ir gale“. Tačiau iš tiesų geras vairuotojas turėtų gerbti keleivių privatumą ir neleisti muzikos ar žinių mikroautobuse. Jis gali pasileisti kažką taip tyliai, kad tik pats priekyje ir girdėtų. Keleiviai gal visai nenorės tos muzikos. Gal jie tokios nemėgsta, gal jie turi ausines su savo muzika, o gal jie turi knygas ir nori skaityti. Vairuotojas nėra didžėjus ir neturėtų primesti savo muzikinio skonio kitiems.

Užtikrinti gerą kondicionavimą

Kur kas svarbiau yra, kad jis sureguliuotų kondicionierius ir būtų tikras, kad važiuoti autobusu yra komfortabilu. Jeigu neturi, kas už jį praeitų pro mikro autobusą ir patikrintų temperatūrą, kartais jis gali vis paklausti žmonių, ar nešalta, ar nekaršta. Jeigu yra papildomas pakaitinis vairuotojas, tuomet jis turėtų atlikti tokius testus. Reikia įvertinti tai, kad dienos metu žmonės nori gaivesnio, vėsesnio oro, o naktį šiltesnio, kad patogiau miegotų.

Vairuoti saugiai

Aišku, pagrindinis dalykas, kurio labiausiai reikės keleiviams, tai saugus vairavimas. Jie tikrai norės, kad vairuotojas galėtų itin saugiai juos pargabenti namo ar į tą vietą, kur jie važiuoja. Tad reikia pirmiau būti geru vairuotoju, neviršyti greičio ir pan.

Orinta

Orinta paskelbė 121 publikacijas

Įrašų navigacija


Parašykite komentarą

Jūsų el. pašto adresas nebus skelbiamas. Privalomi laukeliai pažymėti simboliu *

Jūs galite naudoti šiuos HTML tag'us:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>