Kaip prižiūrėti medinius baldus

CentrasKasdien medžio centras yra aplankomas daugybės žmonių, norinčių pagražinti savo buitį. Vieni ieško medienos, kuri galėtų dar tik virsti kažkokiais daiktais, dalykais, produktais. Kitiems reikia tiesiog pačių gaminių. Medžio centras gali pasiūlyti ir medienos, ir jos gaminių, ir baldų medinių, ir medžio apdirbimui bei priežiūrai skirtų reikmenų. Bet, sakykime, neliesime šiandien tos temos, ką ir kaip pasidaryti iš medžio, o tiesiog pažvelgsime, kaip reikėtų iš tiesų prižiūrėti medinius baldus, kad jie ilgai atrodytų gerai.

Saugokite nuo drėgmės

Jeigu kas ir kenkia medienai, tai drėgmė. Net ir tada, kai mes savo medinius daiktus impregnuojame, kai jie gamyboje būna patepti laku, saugančiu nuo drėgmės – drėgmė medžiui vis tiek nepalanki. Ji vis tiek prasiskverbia į medžio vidų ir gali versti jį brinkti, o išoriniai dažų ar spalvoto lako sluoksniai gali lengvai pakeisti spalvą. Taigi, norėdami turėti tikrai pozityvią baldų išvaizdą, saugokite juos nuo drėgmės. Verčiau į drėgniausias vietas ir patalpas neškite iš kitokios medžiagos pagamintus baldus ir daiktus, o medieną palikite ten, kur tikrai jai mažiau kas pakenks.

Reguliariai valykite nešvarumus

Jeigu dulkes prisiruošite pavalyti tik retai, ir dar tą padarysite neatsargiai, pusę palikdami, tuomet liks senų nešvarumų tarpeliuose. Reikia valyti dulkes nuolat ir reguliariai, kad netaptų dulkių sluoksniai lyg išsisėjusių piktžolių kolonijos darže.

Atnaujinkite

Ilgai naudojamas baldas turi savo laiko požymius – nutrupa dažai, atsiranda įbrėžimų, kokia vinis iššoka. Tad nepamirškite kartais atnaujinti tokių dalykų: įkalkite vinį atgal, padažykite aptrupėjusias vietas, palyginkite ten, kur kažkas sugadino.

Sukurkite naują vertę

Kartais taip norisi išmesti kai kuriuos daiktus, kuriuos vadiname „morališkai pasenusiais“, o vietoje jų nusipirkti kažką kito, naujesnio. Tačiau toks elgesys labai dažnai yra klaidingas, nes nėra prasmės išmesti daiktų vien todėl, kad jie kažkiek atsibodo. Iš tiesų, mes išmetame ne daiktus, o save, savo skurdžią vaizduotę ir nemokėjimą tuos daiktus panaudoti antrąkart. Taip yra ir su daiktais, kurie yra, tarkime, baldai. Tačiau jums reikėtų tiesiog paieškoti internete idėjų, kaip panaudoti įdomiai tam tikrus baldus. Tarkime, galbūt visada virtuvėje buvusios ir atsibodusios taburetės dabar galėtų būti perdažomos baltai ir iš jų sukuriami augalų laiptai – ant jų sudėtumėte augalus. Arba tiesiog seni baldai gali visai kitaip žiūrėtis kitoje aplinkoje, išsilaisvinus iš pirminio įspūdžio, kaip jie atrodė anksčiau.

Orinta

Orinta paskelbė 121 publikacijas

Įrašų navigacija


Parašykite komentarą

Jūsų el. pašto adresas nebus skelbiamas. Privalomi laukeliai pažymėti simboliu *

Jūs galite naudoti šiuos HTML tag'us:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>