Kaip mobilųjį telefoną apsaugoti nuo smūgių ir skendimo?

Mobiliesiems ir išmaniesiems telefonams labiausiai kenkia ne kritimas, bet panardinimas į vandenį. Kaip teigia vienos Lietuvos draudimo bendrovių atstovas, vasarą žmonės savo mobiliuosius telefonus paskandina net du kartus dažniau nei kitais sezonais. Todėl reikėtų per daug neatsipalaiduoti ir ilsintis gamtoje prie vandens telkinių, saugoti savo vertingus daiktus, o, prieš einant maudytis, gerai iškratyti kišenes ir pasitikrinti, ar telefonas padėtas saugioje vietoje.

Telefonai pigiauĮprastai draudžiami mobilieji telefonai, kurių kaina siekia nuo 150 iki 800 eurų. Kaip rodo ši tendencija, žmonės draudžia įvairios vertės išmaniuosius prietaisus. Draudikams siūlant papildomų paslaugų, žmonės jomis mielai pasinaudoja. Įvykus kokiai nors nelaimei, telefono draudimas jo savininką apsaugo nuo nenumatytų išlaidų ir didesnių rūpesčių, kurie susiję su telefono netekimu. Draudimo bendrovės ar telekomunikacijų bendrovės, priklausomai nuo to, kurių draudimą rinksitės, siūlo ir pakaitinius tokius pačius ar panašius telefonus, kuriais bus galima naudotis tą laiką, kol nuosavas mobilusis telefonas bus taisykloje. Jeigu kartais telefono suremontuoti nepavyksta, asmuo, apsidraudęs telefoną, gauna tokį patį naują arba labai panašių parametrų naują išmanųjį ar mobilųjį telefoną.

Draudimo bendrovės ir mobiliojo ryšio operatoriai dalijasi statistika: nukenčia maždaug kas penktas apdraustasis telefonas, maždaug vienas iš šešių apdraustų telefonų yra sugadinamas visiškai ir jį tenka keisti į naują. Vidutiniškai telefono remontas kainuoja apie 150-180 eurų. Jei telefonas keičiamas, jo kaina vertinama pagal tuometinę rinkos.

Draudimo bendrovių darbuotojai mini, kad dažniausiai mobilieji telefonai nuskęsta telefonų savininkams plaukiant baidarėmis, kai prietaisas netyčia išslysta iš kišenės ir įkrenta į vandenį. Žiemą mobiliųjų telefonų savininkus persekioja kiek kitokio pobūdžio nelaimės: pašalus žmonės griūva – taip mobilieji, iškritę iš rankų ar kišenės, suskyla. Taip pat dažnai draudėjai nurodo, kad telefonų ekranai skyla ant jų atsisėdus, pervažiavus telefonus automobiliu. Dar dažnai mobilieji yra apliejami kava ar arbata, įkrenta į unitazą ar vonią ir kt.

Kaip apsaugoti mobilųjį telefoną nuo sugadinimo ar bent jau sumažinti nemalonius padarinius?

Kaip jau minėjome straipsnio pradžioje, prieš eidami maudytis apžiūrėkite, ar kišenėje nepasiliko telefonas. Kai plaukiate valtimi ar baidare ir telefoną pasiimti būtina, įsigykite specialų hermetinį maišelį ar bent įdėkite telefoną į paprastą sandarų polietileninį maišelį (dar geriau – kelis jų) ir užriškite. Taip tikrai sumažinsite tikimybę, kad telefonas paskęs.

Nesinaudokite telefonu valgydami ar gerdami – taip tikrai sumažinsite telefono apliejimo ar ištepimo tikimybę. Mobilųjį telefoną atokiau laikykite nuo mažų vaikų, kurie telefoną gali aplieti gėrimu, įmesti į akvariumą ar tualetą.

Siekdami išvengti išmaniojo telefono ekrano skilimo, telefonui įsigykite specialų paminkštintą dėklą. Geriausiai, jei dėklas apgaubs visą telefoną, taip pat ir ekraną, o ne vien tik telefono nugarėlę. Dėklas turi apsaugoti ne vien tik nuo apsibraižymo. Dažnai telefono dėklai apgaubia visą korpusą, o ekrano apsauga prilaikoma magneto – šis variantas laikomas vienu geriausių.

Šiandien telefonus galima apdrausi pasirinktam terminui, iš karto sumokant visą įmoką ar kiekvieną mėnesį mokant fiksuotą pinigų sumą. Ši suma gali būti įtraukta ir į sąskaitą už mobiliojo ryšio paslaugas – skambučius, SMS, mobilųjį internetą ir kt. Mėnesinė mobiliojo telefono draudimo suma siekia nuo 2 iki 16 ar net 20 eurų, priklausomai nuo telefono vertės, nuo tuo laikotarpiu taikomų akcijų ir kitų pasiūlymų. Taip pat apsidrausti galima ir planšetinius, nešiojamuosius kompiuterius.

Orinta

Orinta paskelbė 121 publikacijas

Įrašų navigacija


Parašykite komentarą

Jūsų el. pašto adresas nebus skelbiamas. Privalomi laukeliai pažymėti simboliu *

Jūs galite naudoti šiuos HTML tag'us:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>