Kada reikia avarinės šviesų signalizacijos

ŠviesosJeigu kada parduotuvėje https://www.autosviesos.lt ieškosite avarinės šviesų signalizacijos lempučių, netrukus suprasite, kad tai tos pačios lemputės, kurios naudojamos ir kitiems tikslams, pavyzdžiui, posūkiui. Kitaip tariant, avarinė šviesų signalizacija – tai mirgančios visos geltonos automobilio lemputės. Šiems įspėjamiesiems signalams priskiriamos stabdžių šviesos, taip pat posūkių šviesos, specialiai tam priklausančios oranžinės šviesos. Taip pat įspėjamiesiems signalams priklauso ir signalas rankos, taip pat garso signalas, taip pat avarinio sustojimo ženklo pastatymas, žibintų šviesų perjunginėjimas. Tai tarptautinis signalas, atpažįstamas ir užsienio keliuose. Ką dar reikėtų apie jas žinoti? Būtent apie avarines šviesas.

Visos šviesos turi būti tvarkingos

Aišku, tam, kad galėtumėte saugiai važinėtis, pirmiausia visos automobilio šviesos turi būti tvarkingos. Gal prireiks net tokių pirkinių: https://www.autosviesos.lt/bmw-angel-eyes. Tačiau be sutvarkytų šviesų niekur nepajudėsite. Turi veikti trumposios šviesos, stabdymo, avariniai signalai, posūkiai. O tuomet rekomenduojama, kad veiktų ilgosios, rūko žibintai, dienos šviesos.

Apie avarinių signalų naudojimą

Pirmiausia svarbu žinoti, kad būtina naudoti posūkio ženklą, kuris yra laikomas įspėjamuoju signalu. Tai ne avarinė signalizacija šviesų, tačiau veikia tos pačios sistemos šviesos. Jeigu prieš rodant posūkį neveikia šviesos, tuomet posūkis rodomas ranka, ją iškišus pro langą. Aišku, taip važinėti ilgai negalima, tik iki vietos, kur susitvarkysite posūkio šviesas.

Šviesos naudojamos ir prieš pradedant važiuoti bei prieš sustojant, tačiau to daryti nereikia rankiniu būdu, nes tai daro pati mašina. Nebent neveikia šviesos, tuomet rodoma rankomis.

Jeigu norite lenkti kitą automobilį, persirikiuoti, apvažiuoti kliūtį, pasukti į kairę ar į dešinę, apsisukti, o galbūt iš žiedinė sankryžos išvažiuoti, tuomet taip pat apie tai turite įspėti šviesų signalais (posūkio signalu), nurodant kryptį, kuria važiuosite.

Negalima (o tiksliau draudžiama) įspėjamuoju signalu laikyti tolimąsias šviesas, kadangi jos gali akinti kitus eismo dalyvius, vairuotojus.

Būtent avarinės signalizacijos naudojamos tuomet, kai sustojama kelio krašte, kai sustojama ten, kur stovėti draudžiama, kai sustabdo pareigūnai, kai įvyksta eismo įvykis (avarija), kai automobilis yra velkamas, kai stovima vietoje, kur manoma, kad yra nesaugu kitų kelio dalyvių atžvilgiu. Kai iš priekio važiuojantis automobilis akina tolimosiomis šviesomis, kai važiuojama esant itin blogam matomumui (dėl rūko, pūgos, didelės liūties ar pan.), kai stotelėje išlaipinami vaikai ar kiti asmenys, kai norima kitus vairuotojus informuoti apie tai, kad kažkur yra kliūtis ar kažkoks svarbus dalykas.

Orinta

Orinta paskelbė 122 publikacijas

Įrašų navigacija


Parašykite komentarą

Jūsų el. pašto adresas nebus skelbiamas. Privalomi laukeliai pažymėti simboliu *

Jūs galite naudoti šiuos HTML tag'us:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>