Garsūs namai iš filmų (I dalis)

Namai iš rąstųJeigu mergina jums pasakys, kad jai patinka rąstiniai namai Vilniuje, dideli ir balti, su mėlynomis palangėmis, labai gali būti, kad ji taip sako paveikta filmo „Užrašų knygelė“. Būtent šioje legendinėje romantinėje istorijoje veikėja užsiprašė iš savo mylimojo balto medinio namo su mėlynomis palangėmis. Kai kurie namai yra svarbūs kine ir tampa netgi svarbesniais už pačius kino personažus. Ar yra tokių namų Vilniuje ir lietuviškame kine? Nebent prisiminę filmą "Ragana ir lietus“ praeitume Liejyklos gatve Vilniuje – ten rastume matytų filme vietų. Paprastas medinis gražus namas yra ir filme „Riešutų duona“, tačiau jo vieta neapibrėžta. Na o kokie namai pasauliniuose filmuose tapo svarbesni nei personažai?

Namas iš „Užrašų knygutės“

Šiame filme vaizduojama sena pora. Senas vyras pasakoja žmonai dviejų jaunų žmonių meilės istoriją. Jis – paprastas darbininkų vaikas, ji – iš kilmingųjų sluoksnio. Susipažįsta kaime, vasaros metu užmezga romaną, jis pažada jai pastatyti tokį namą, kokio ji ir nori – baltą su mėlynomis langinėmis. Apie tai jie kalbasi būdami sename apleistame mediniame name. Jis žada jį ateityje pirkti ir atstatyti naujai. Po vasaros mergina išvyksta į miestą, ir jų ryšiai nutrūksta, jie nesimato 6 metus. Susitinka vėl tik tada, kai ji atvyksta dar kartą su juo pasimatyti, nes pati ketina ištekėti. Tada ji išvysta tai, ką išvysta ir kino žiūrovai – baltą namą su mėlynomis langinėmis, pastatytą ten, kur stovėjo anas senasis namas. Taigi, jis išpildė savo pažadą, o ji?

Psichas

Dar vienas medinis namas tampa tikru filmo simboliu Hičkoko filme „Psycho“. Po šio filmo daugybę kartų filosofai ir psichoanalitikai nagrinėjo namo struktūrą kaip žmogaus sąmonės struktūrą.Viršutiniai sluoksniai namo yra kaip superego, kur vyksta gražiausias veiksmas. Viduriniais sluoksniai (pirmas aukštas) yra ego, kur tiesiog vyksta ne toks protingas, paprastas gyvenimas. Apatiniame sluoksnyje, rūsyje (id – pagal Froidą), gyvena psichopatas ir žudikas, ten vyksta žmogžudystės. Kaip ir pačiame gyvuliškiausiame žmogaus sąmonės klode. Šis namas iš išvaizdos atrodo šiek tiek baugiai, jis medinis, tačiau lentoms jau reikėtų apdailos. Taip pat kraupumo įspūdį sukelia ir šiek tiek apleista aplinka. Tai, kad namas gana aukštas kaip bokštas, taip pat suteikia šiokį tokį baimės įspūdį. Tad namas atrodo ir kaip namas – vaiduoklis, kurį galima kartais pamatyti filmuose, tačiau dieną čia verda normalus gyvenimas.

Orinta

Orinta paskelbė 121 publikacijas

Įrašų navigacija


Parašykite komentarą

Jūsų el. pašto adresas nebus skelbiamas. Privalomi laukeliai pažymėti simboliu *

Jūs galite naudoti šiuos HTML tag'us:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>