Dovanos Jūsų sodui

įrankiaiKas geriausia dovana jūsų sodui? Tai – geri nauji įrankiai internetu. Ne tik pavasarį įrankiai sodo darbams gali būti perkami, bet ir visą sezoną. Juk nuolat kažką nudirbti sode reikia – tai pakasti, tai pagenėti, tai nuravėti…

Graži veja

Kaip atsiranda graži veja? Ar vien tik nauji įrankiai internetu padaro visus stebuklus? Žinoma, kad ne, nes graži veja yra, visų pirma, žmogaus darbo vaisius. Veją reikia užsėti, palieti, išgražinti taip, kad ji mums keltų pasigėrėjimą. Taigi, jeigu norite gražios vejos, turite dirbti. Tačiau dirbti patogiau su naujais ir gerais įrankiais. Visi net nemokamai galime gauti senų prastų įrankių, vos atkeliamų senų šakių, sulaužytų kastuvų, kauptukų, grėblių su išlankstytais dantimis ir panašiai. Tačiau, jeigu norime, kad darbas sektųsi sklandžiai ir smagiai, turime dirbti su mums įkvėpimą, o ne kančią suteikiančiais įrankiais. Kokie tie įrankiai, padedantys turėti gražią veją? Tai galėtų būti žoliapjovė arba trimeris, priklausomai nuo to, su kuo jums patogiau dirbti. Be to, tai dar galėtų būti kauptukas, su kuriuo ravėtumėte ne vietoje išaugusias piktžoles. Ir, galų gale, mums dar reikėtų ir grėblio, kad rudeniui atėjus, galėtume susigrėbti lapus, šapus, supuvusius obuolius.

Vaisingas daržas

Tam, kad gerai augtų daržovės, vien jų ten pasėti neužteks. Dar reikės ir tinkamai paruošti dirvą, pasistengti, kad ten kažkas išaugtų. Dirvai paruošti tikrai pravers kai kurie sodo įrankiai. Tarkime, kauptukas, kastuvas, šakė, grėblys.

Kaip auginti įvairias daržoves

Galbūt galvojate – na va, jau turiu savo įrankius, o kaip priversti kažkam išlįsti iš tos dirvos, išaugti? Tai nėra misija neįmanoma, nes jūs tikrai galite pasidomėti, kaip auga skirtingos daržovės ir užtikrinti joms reikiamą drėgmės kiekį, reikiamą trąšą, apšvietimą. Tarkime, pomidorus pirmiausia reikia pasėti, vos ne žiemos pabaigoje, sudaiginti, vėliau daigus persodinti į didesnius vazonus ir tik tada, galiausiai, reikia persodinti į patį šiltnamį arba daržą. Juos reikia auginti šiltnamyje, kurį reikia kartais vis paravėti su kauptuku. Svarbu ir tai, kad šiltnamyje nebus tos drėgmės, kuri savaime būna darže per liūtis. Tam, kad kas nors augtų šiltnamyje, pirmiausia reikia tą šiltnamį nuolat drėkinti. Atsinešti kibiruose vandens reikės jau tada, kai pradėsite kažką auginti, kai dar tik sėsite ir auginsite. Vėliau reikės nuolat lieti. Aišku, tam gali ir pasitarnauti sodo įrankiai, tačiau galima ir tiesiog kibiru.

Orinta

Orinta paskelbė 121 publikacijas

Įrašų navigacija


Parašykite komentarą

Jūsų el. pašto adresas nebus skelbiamas. Privalomi laukeliai pažymėti simboliu *

Jūs galite naudoti šiuos HTML tag'us:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>