Būsto paskolos: ką reikėtų žinoti?

Apie paskolas būstuiKad ir koks smagus ir nerūpestingas gyvenimas bebūtų, kartu su amžiumi ateina ir pastovumo poreikis, noras kurti šeimą, turėti savo namus. Deja, yra nemaža dalis žmonių, kuriems per trumpą laiką sutaupyti visą sumą, reikalingą namui ar butui – tikras iššūkis. Juk reikia nepamiršti, kad yra nemažai poreikių, kuriuos būtina patenkinti, todėl sėdėti ir sukandus dantis taupyti kiekvieną centą – tikrai varginantis ir prie gero neprivedantis būdas įsigyti svajonių namus. Išeitis – būsto paskolos. Žinoma, toks įsipareigojimas bankui gali šiek tiek gąsdinti, tačiau atitinkant tam tikrus kriterijus ir viską apsvarsčius, tai labai reali ir puiki galimybė pagaliau turėti nuosavą kampelį. Ką reikėtų žinoti, jei svarstote apie būsto paskolą?

Visų pirma, turite suvokti, kad nė vienas bankas nesuteiks reikiamos paskolos, jei neturėsite pradinio įnašo. Šiuo metu jo dydis yra lygus 15 ar 20 proc. visos paskolos sumos. Žinoma, pradinis įnašas gali būti ir didesnis, tad jei turite sukaupę nemažą pinigų sumą, patartina ją įnešti – taip sumažinsite mėnesinių įmokų naštą arba tiesiog paskolą atiduosite per trumpesnį laiką. Tai suteiks tikrai daug laisvės.

Dar vienas dalykas, kurį privalote įvertinti prieš imdami būsto paskolą – jūsų mėnesinės pajamos ir ateities planai. Taip, numatyti tai, kas bus ateityje, tikrai sunku; tačiau, jei planuojate šeimos pagausėjimą, turite apgalvoti, kad šeimos poreikiai išaugs ir vaiko išlaikymui reikės daugiau pinigų. Taigi, vertėtų dairytis būsto, kuriam galėtumėte skirti mažesnes mėnesines paskolos įmokas. Jei paskolą ketinate imti vieni, būtinai turėkite planą B, kuris reikalingas tuo atveju, jei staiga netenkate savo pajamų šaltinio ir kurį laiką gali būti sunkiau grąžinti reikiamas įmokas bankui.

Taip pat nesistenkite pervertinti savo galimybių. Net jei norite buto miesto centre su puikiu vaizdu ir uždaru kiemeliu, tačiau jis ne jūsų kišenei, atsikratykite minties, kad šiek tiek „susispausite“ ir galėsite sau tai leisti. Su laiku poreikiai didėja, todėl būstui atiduosite nemažą dalį pinigų, dėl kurių gali tekti atsisakyti kitų patogumų ar pramogų. Verčiau įsigykite būstą, atitinkantį jūsų galimybės, o jei ateityje pajamos smarkiai augs, lanksčios paskolos sąlygos leis namus parduoti ar nuomoti ir persikelti gyventi ten, kur jums bus geriau.

Orinta

Orinta paskelbė 122 publikacijas

Įrašų navigacija


Parašykite komentarą

Jūsų el. pašto adresas nebus skelbiamas. Privalomi laukeliai pažymėti simboliu *

Jūs galite naudoti šiuos HTML tag'us:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>