Automobilis – ne pati saugiausia transporto priemonė

Ne viena įmonė, kurioje vyksta automobiliu supirkimas Kaune, pasakytų, kad čia pateko nemažai patyrusių automobilių. Dauguma jų ne tik nemažą kilometražą nuvažiavo, bet ir buvo patekę į visokius auto transporto įvykius. Iš tiesų, automobiliu supirkimas neretai tampa ir paskutine stotele iš lemtingų katastrofų išgelbėtiems mašinų likučiams.

Palyginimas su kitomis priemonėmis

Apie senus automobiliusGalima pastebėti, kad labai dažnai automobilių kaip transporto priemonės saugumas yra lyginamas su kitomis transporto priemonėmis. Pavyzdžiui, žmonės, kurie paniškai bijo skristi lėktuvu, dažnai būna nuraminami, kad čia nieko tokio, nes kur kas pavojingiau buvo atvažiuoti su mašina iki oro uosto. Neva automobiliu supirkimas Kaune turi supirkęs ne vieną daužtą mašiną, bet neturi nė vieno lėktuvo ar valties. Taigi, tai rodo, kad automobilių avarijos yra labai dažnas reiškinys, o štai kitokių transporto priemonių katastrofų pasitaiko tikrai retai. Taip pat net šokti su parašiutu yra kelis tūkstančius kartų saugiau negu važiuoti automobiliu.

Ar tai tiesa

Visgi, ši statistika dažnai yra labai ginčytina. Ji spekuliatyvi vien todėl, kad joks kitas transportas nėra toks populiarus kaip automobilių. Įdomu, jeigu lėktuvų būtų tiek pat daug ir taip pat dažnai jie judėtų savo takais, ar katastrofų skaičius išaugtų? Juk mašinų yra neapsakomai daug, vien tik automobiliu supirkimas Kaune koks vyksta gausus. O jeigu po Lietuvą važinėtų vos tūkstantis automobilių, jei retai patektų į avarijas. Jie beveik niekada nesusitiktų, nesusidurtų, taigi, reikėtų labai ypatingų aplinkybių tam, kad nutiktų koks nors eismo įvykis.

Kitas dalykas, kad automobilio eismo įvykiai dažnai būna nepavojingi žmogui. Juk taip dažnai būna tiesiog kažkur apibraižomi šonai ar kažkas panašaus atsitinka, tačiau automobilis nukenčia šiek tiek, eismas sustoja, o po valandos vėl juda. Tuo tarpu, jeigu lėktuvas krenta, tai nusineša visas gyvybes. Jeigu traukinys apvirsta – irgi būna baisi tragedija. Jeigu laivas skęsta – tai visi, išskyrus Kate Winstlet, taip pat nuskęsta. Žodžiu, automobilių avarijos yra labai dažnos. Kasdien eidami per sostinę ar Kauną pamatysite gal net ne vieną, o kelias avarijas. Tačiau jos nenusineša iškart visų gyvybių žmonių, kurie pateko į tas avarijas. Na o kitos transporto priemonės rečiau atsiduria katastrofų statistikoje, tačiau jos turi savo silpnybes. Pavyzdžiui, patekos į avariją, atsiranda labai didelė mirtingumo rizika. O juk kaip tik išsaugoti gyvybes ir yra didžiausias turtas.

Orinta

Orinta paskelbė 121 publikacijas

Įrašų navigacija


Parašykite komentarą

Jūsų el. pašto adresas nebus skelbiamas. Privalomi laukeliai pažymėti simboliu *

Jūs galite naudoti šiuos HTML tag'us:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>